Po głosowaniu w Senacie, w którym odrzucono wniosek prezydenta ws. przeprowadzenie referendum konsultacyjnego ws. konstytucji, lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zamieścił emocjonalny wpis w mediach społecznościowych, zarzucając PiS i PO m.in. bycie przeciw demokracji i "zwykłym ludziom".

Senat nie wyraził w środę zgody na zarządzenie przez prezydenta konsultacyjnego referendum ogólnokrajowego ws. zmian w konstytucji w dniach 10-11 listopada. Za podjęciem przez Senat takiej uchwały opowiedziało się 10 senatorów, przeciw było 30, od głosu wstrzymało się 52. W 63-osobowym klubie PiS w głosowaniu wzięło udział 59 senatorów. 9 było za wnioskiem prezydenta, nikt nie był przeciw, 50 senatorów wstrzymało się od głosu, 4 nie głosowało

"Jedno tylko powiem - jesteście bydlakami. Antyobywatelską burżuazją. Hołotą post bolszewicką, gnojami, które dla synekur i apanaży gotowe są sprzedać cały Naród. Łapa w łapę PiS z PO przeciw Polakom. Przeciw zwykłym ludziom. Przeciw wolności i demokracji. POPiSowym ścierwem jesteście i prędzej czy później za to zapłacicie. A teraz, gnoje pod krawatami, możecie mnie do sądu podawać" - napisał lider Kukiz'15 na swoim profilu na Facebooku.

We wpisie umieszczono odnośniki do profilów: marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, wicemarszałków Senatu Adama Bielana oraz Bogdana Borusewicza, a także Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Wcześniej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) przekonywał, że koalicja PiS-PO zagłosowała w środę przeciw obywatelom, a Senat udowodnił, że jest "instytucją absolutnie zbędną".