Prezydent USA Donald Trump zapewnił w poniedziałek, że jest "bardzo zadowolony" ze stanu negocjacji z Koreą Północną, dementując tym samym pojawiające się od kilku dni informacje, jakoby denerwował się brakiem konkretnego porozumienia z Pjongjangiem.

"W ciągu dziewięciu miesięcy Korea Północna nie wystrzeliła żadnej rakiety. Nie ma też Prób Jądrowych. Cieszy się Japonia, cieszy się cała Azja" - napisał na Twitterze amerykański przywódca.

Podkreślił ponadto, że media podają fake newsy, "nawet nie pytając" go o zdanie i zawsze opierając się na anonimowych źródłach, że prezydent "jest zły, bo (rozmowy z Koreą Płn. - PAP) nie idą wystarczająco szybko". "Nieprawda, (jestem) bardzo zadowolony!" - napisał Trump.

To reakcja na doniesienia różnych mediów, w tym dziennika "Washington Post", które w ostatnich dniach podawały, że Trump wielokrotnie wyrażał swoją frustrację z braku zawarcia konkretnego porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, co miał uzgodnić z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na szczycie w Singapurze 12 czerwca.