Dwaj niezidentyfikowani mężczyźni zdetonowali bombę w indyjskiej restauracji w mieście Mississauga w prowincji Ontario na południu Kanady, raniąc kilkanaście osób - poinformowały w piątek kanadyjskie władze. Sprawcy zamachu są poszukiwani.

Wybuch miał miejsce w restauracji Bombay Bhel w czwartek około godz. 22.30 czasu lokalnego. Piętnaście rannych osób zostało przewiezionych do szpitala, w tym troje z poważnymi obrażeniami - napisano na Twitterze służb medycznych regionu Peel, gdzie mieści się Mississauga.

Dwaj podejrzani mężczyźni weszli do restauracji i zdetonowali bombę domowej roboty - poinformowała na Twitterze policja w regionie Peel. Na razie nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za zamach.

Policja zamieściła też na Twitterze zdjęcie przedstawiające dwie osoby w ciemnych bluzach z kapturem wchodzących do restauracji; jeden z nich niósł jakiś przedmiot.

Atak w Mississauga, szóstym co do wielkości mieście Kanady, miał miejsce miesiąc po tym, jak kierowca wjechał furgonetką w pieszych w Toronto, zabijając 10 osób i raniąc 15. Mississauga znajduje się około 30 km na zachód od Toronto.