W piątek o godz. 12 spotkam się z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą ws. referendum konstytucyjnego - poinformował we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski pytany we wtorek w radiu RMF FM o referendum ws. konstytucji ocenił, że sam pomysł przeprowadzenia referendum jest "ciekawy i interesujący". "Obywatele powinni się wypowiedzieć, to jest wypowiedź kierunkowa w jaką stronę powinny iść zmiany w konstytucji" - podkreślił.

Jednocześnie Karczewski zastrzegł, że nie do końca podobał mu się pomysł dotyczący samej daty referendum, które planowane jest na 11 listopada. "Jednak 11 listopada to wielkie święto, które obchodzimy raz na 100 lat" - podkreślił marszałek.

Karczewski poinformował też, że w piątek o godz. 12 spotka się ws. referendum z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą. "Będziemy bardzo intensywnie rozmawiać" - zaznaczył.

Na uwagę, że do tej pory prezydent Andrzej Duda nie przedstawił jeszcze żadnego pytania, które miałoby znaleźć się w tym referendum, Karczewski podkreślił, iż jest przekonany, że "prezydent opracował albo opracowuje te pytania".