Polityka społeczna jest priorytetem, najważniejsza jest inwestycja w ludzi - powiedziała w środę wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

Szydło bierze udział w konferencji dotyczącej jubileuszu 100-lecia Polskiej Polityki Społecznej "Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość" w ramach obchodów "Niepodległa".

Wicepremier podkreśliła, że należy myśleć o rodzinie i szukać rozwiązań, dzięki którym polskie rodziny będą mogły się rozwijać. "Mam nadzieję, że ta moda na rodzinę, którą rozpoczęliśmy, będzie trwać" - powiedziała.

Reklama

"To najważniejsze zadania, byśmy inwestowali w ludzi. Taki był cel mojego rządu, który w 2015 roku rozpoczął bardzo ambitną i odważną reformę polityki społecznej" - dodała Szydło.

Z kolei minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zaprezentowała publikację "Stulecie polskiej polityki społecznej" przygotowaną przez ekspertów.

Zapowiedziała, że dzisiejsza konferencja rozpoczyna cykl spotkań poświęconych 100-leciu polskiej polityki społecznej. Podobne konferencje odbędą się w każdym z województw.