Życie 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, było najlepszym świadectwem i przykładem niezrównanego patriotyzmu oraz służby drugiemu człowiekowi - napisał we wtorek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że 10 kwietnia "na zawsze pozostanie dniem zadumy nad polskim losem".

"Życie 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w tym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki, było najlepszym świadectwem i przykładem niezrównanego patriotyzmu oraz służby drugiemu człowiekowi. Cześć Ich Pamięci!" - napisał szef rządu na Twitterze.

10 kwietnia na zawsze pozostanie dniem zadumy nad polskim losem. Życie 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w tym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki, było najlepszym świadectwem i przykładem niezrównanego patriotyzmu oraz służby drugiemu człowiekowi. Cześć Ich Pamięci!

— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) 10 kwietnia 2018

We wtorek w całym kraju odbywają się uroczystości z okazji 8. rocznicy tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych, parlamentarzystów.