Zamaskowani sprawcy napadli w czwartek rano w Płocku (Mazowieckie) na konwój przewożący pieniądze. Sprawcy obezwładnili konwojentów i ukradli gotówkę.. Policja poszukuje napastników. Apeluje o informacje do osób, które były świadkami zdarzenia.

Jak poinformował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, do napadu doszło w czwartek w Płocku na ul. Podlaskiej ok. godz. 7.30.

"Podczas przewożenia pieniędzy przez firmę konwojową samochodem marki Skoda Fabia, nieznani sprawcy poruszający się samochodem marki Lublin, który jak się okazało pochodził z kradzieży, spowodowali kolizję z samochodem konwojentów, po czym prawdopodobnie 2 zamaskowanych sprawców obezwładniło konwojentów. Następnie ukradli przewożoną kasetkę z pieniędzmi" - wyjaśnił Piasek.

Dodał, że sprawcy napadu pozostawili samochód marki Lublin na miejscu zdarzenia i wsiedli do innego samochodu marki Opel koloru wiśniowego, a następnie odjechali w nieznanym kierunku.

"Na miejscu policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia" - zaznaczył rzecznik płockiej policji. Zwrócił się z apelem do osób, które widziały zdarzenie, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Płocku: tel. 24 266 15 61, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112. "Funkcjonariusze zapewniają anonimowość" - dodał Piasek.