- Nie ma tematu ministra finansów, koncentruję się na realizacji planu Mateusza Morawieckiego - poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Media w ubiegłym tygodniu informowały, że Mateusza Morawieckiego w fotelu ministra finansów zastąpi zapewne Paweł Borys, szef PFR. - Na chwilę obecną prezes Paweł Borys koncentruje się na realizacji planu Morawieckiego jako prezes PFR - powiedział rzecznik PFR Michał Witkowski.

Grupa PFR integruje, w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania, ofertę czołowych polskich instytucji rozwoju: Agencji Rozwoju Przemysłu, Banku Gospodarstwa Krajowego, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

"Oferta PFR obejmuje pakiety usług finansowych i pozafinansowych, skonstruowane pod konkretną potrzebę. Naszym celem jest stworzenie kompletnego rynku pozyskiwania kapitału i instrumentów wzrostu na każdym etapie rozwoju danego przedsięwzięcia. Działamy w obszarach bankowości, ubezpieczeń, inwestycji, doradztwa przy ekspansji zagranicznej i rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności" - informuje PFR na swojej e-stronie.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński poinformował, że powołanie rządu Mateusza Morawieckiego przez prezydenta odbędzie się tego samego dnia o godz. 17.00. Według informacji na stronie Kancelarii Prezydenta podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta.