Spodziewam się, że zmiany w rządzie będą głębsze, niż na ogół spekulują media - powiedział w rozmowie z Grzegorzem Osieckim z "Dziennika Gazety Prawnej" Jarosław Gowin. Wicepremier i minister nauki jest gościem Kongresu 590, trwającego w Rzeszowie.

- Żadne decyzje jeszcze nie zapadły, ale trzeba wzmocnić rząd i trzeba przede wszystkim usprawnić procesy decyzyjne. Dla przedsiębiorców bardzo ważne są ustawy poszerzające wolność gospodarczą. Rok temu w tym miejscu pan premier Morawiecki ogłosił projekt konstytucji dla biznesu. No i co? Potem te gotowe już projekty ustaw gdzieś ugrzęzły w niekończących się konsultacjach, uzgodnieniach. W efekcie rząd przyjął te projekty w tym tygodniu, wiele miesięcy za późno. Tego typu sytuacje nie powinny w przyszłości się wydarzać - stwierdził Jarosław Gowin.

Z wicepremierem i ministrem nauki rozmawialiśmy również o tym, na ile istotny dla nauki jest kontakt z biznesem i o tym, jak to wygląda dziś oraz jak obecną sytuację zmienić może Ustawa 2.0, nazywana Konstytucją dla Nauki.