Krzysztof Rak od poniedziałku nie jest już szefem "Wiadomości". Jak dotąd nie powołano jego następcy, do tego czasu "bezpośredni nadzór" nad redakcją objął p.o. dyrektor Agencji Informacji Janusz Sejmej.

"Z dniem 19 stycznia 2009 r. Telewizja Polska rozwiązała kontrakt z szefem redakcji "Wiadomości" TVP1 Krzysztofem Rakiem" - poinformowało biuro prasowe TVP w komunikacie.

"Bezpośredni nadzór nad redakcją "Wiadomości" przejął p.o. dyrektor Agencji Informacji Janusz Sejmej. Będzie on kierował najważniejszym serwisem Jedynki do czasu mianowania nowego szefa "Wiadomości" - podało biuro prasowe.

Rak kierował "Wiadomościami" od marca 2008 r.

Rak kierował "Wiadomościami" od marca 2008 r. Wcześniej był głównym specjalistą ds. współpracy z zagranicą w Agencji Informacji TVP.

Tuż po zmianie zarządu TVP, który po zawieszeniu prezesa Andrzeja Urbańskiego i dwóch wiceprezesów Marcina Bochenka i Sławomira Siwka stanowią Piotr Farfał i Tomasz Rudomino media spekulowały, że "Wiadomościami" mógłby pokierować dotychczasowy zastępca Raka - Artur Michniewicz.