Volkswagen Bank Polska wycofuje rachunki i depozyty dla klientów indywidualnych


Warszawa, 18.08.2017 (ISBnews) - Volkswagen Bank Polska przygotowuje się do połączenia z Volkswagen Bank GmbH i zmiany formy prawnej, podała instytucja. Działalność banku w Polsce skoncentrowana będzie wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców. Jednocześnie bank wycofa z oferty rachunki dla klientów indywidualnych i zaprzestanie świadczenia usług depozytowych dla tego segmentu.
"W związku z planowanymi zmianami dalsza działalność banku w Polsce skoncentrowana będzie wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców. [...] Wprowadzi mobilną wersję bankowości internetowej. Jednocześnie w toku przekształceń bank wycofa z oferty rachunki dla klientów indywidualnych i zaprzestanie świadczenia usług depozytowych dla tego segmentu" - czytamy w komunikacie.
"Aby zapewnić klientom indywidualnym bezpieczeństwo i swobodny dostęp do środków, przygotowaliśmy we współpracy z Euro Bankiem dedykowaną ofertę otwarcia konta w banku partnerskim" - powiedział dyrektor Departamentu Obsługi Klientów i Finansowania Umów w Volkswagen Bank Polska Adam Hagemajer.
"Skorzystanie nie wymaga zbędnych formalności ani wizyty w placówce. Wystarczy zalogować się do serwisu bankowości internetowej VW Bank i w kilku krokach otworzyć rachunek w Euro Banku, a następnie przenieść środki finansowe na nowe konto" – dodał Adam Hagemajer.
Euro Bank wybrany został ze względu na potwierdzoną w rankingach, wysoką jakość obsługi oraz ofertę kont i lokat wielokrotnie docenianych przez ekspertów, podsumowano w informacji.
Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A.), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. działające jako agenci ubezpieczeniowi).
(ISBnews)