Kongres PiS odbędzie się 1 lipca w Przysusze. "Chcemy mówić o sprawach, które rozwiązaliśmy przez prawie dwa lata sprawowania rządów. Chcemy mówić również o tym, co będziemy robić w przyszłości. Pokażemy też zarysy naszego programu na drugą kadencję" - powiedział Karczewski w nagraniu opublikowanym w piątek na swoim profilu na Facebooku.

Karczewski dodał, że "warto zobaczyć i wysłuchać tego, co będzie działo się w Przysusze".

Kongres PiS ma być poświęcony m.in. aktualizacji programu partii. Premier Beata Szydło pytana w piątek na konferencji prasowej w Brukseli, czy na kongresie PiS można się spodziewać rekonstrukcji rządu, odpowiedziała, że "rekonstrukcję się przeprowadza, a nie o niej opowiada". "Więc pozwólcie państwo, że przy tym pozostanę" - dodała szefowa rządu.

Reklama

Zaznaczyła przy tym, że każdy z ministrów i wiceministrów, również premier, musi zawsze pamiętać o tym, że ma wypełniać swoje zadania. Szefowa rządu zastrzegła jednocześnie, że jeżeli któryś z ministrów lub wiceministrów nie będzie realizował programu, to będzie musiał "odejść z drużyny".

Z kolei w czwartek wicepremier, prezes Polski Razem Jarosław Gowin powiedział w Polsat News2, że kongres, tylko na początku będzie kongresem PiS, potem będzie kongresem całej Zjednoczonej Prawicy.

Pierwsza część kongresu PiS odbyła się na początku lipca ubiegłego roku w Warszawie. Wówczas Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa partii. (PAP)