We wtorek PSL przedstawi kompromisową propozycję dot. trudnej sytuacji w Europie związanej z migracjami; to będzie kilka punktów dla premier Beaty Szydło przed szczytem Rady Europejskiej - zapowiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Pan prezydent chowa głowę w piasek, rząd mówi +nie bo nie+, a Polska musi mieć swoją propozycję ws. kryzysu migracyjnego" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie Kosiniak-Kamysz.

"Przed szczytem Rady Europejskiej przedstawimy kilka punktów dla pani premier, zgłosimy też taką uchwałę do Sejmu, żeby to były kierunki działania dla pani premier na Radzie Europejskiej, w których będą zawarte propozycje kompromisowe, naszym zdaniem akceptowane przez większość naszych rodaków, też takie, które pozwolą na bycie naprawdę rzeczywistym członkiem Unii Europejskiej" - powiedział lider PSL.

Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę w związku z niewywiązywaniem się przez Polskę, Czechy i Węgry ze zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

Reklama

PiS zapytało Komisję Europejską w skierowanej do niej interpelacji, dlaczego wszczęła procedury za odmowę relokacji uchodźców tylko przeciw Polsce, Czechom i Węgrom, skoro inne kraje unijne także "w wysokim stopniu" nie wykonują decyzji w tej sprawie.