Podkarpacie jest bardzo ważnym regionem dla Platformy Obywatelskiej - zadeklarował wiceszef PO, który w piątek otworzył Jarosławiu biuro poselskie Platformy.

"Podkarpacie jest bardzo ważnym regionem dla Platformy Obywatelskiej. Pokazujemy, że chcemy być obecni w wielu miejscach by rozmawiać z Polakami, by tu w biurze naszych parlamentarzystów można było zasięgnąć porady, podzielić się swoimi problemami oraz szukać ich rozwiązania" – mówił Budka.

Jego zdaniem, nie ma w Polsce regionów "bardziej +platformianych+, czy bardziej +pisowskich+". "Obalamy ten mit. Jesteśmy w każdym miejscu w Polsce. Podkarpacie jest wspaniałym regionem z bardzo dużym potencjałem" – mówił Budka.

Podkreślił, że Podkarpacie to nie tylko "region jednej partii". "Absolutnie tak nie jest" - zaznaczył. "PO chce przekonać do siebie Polaków w każdym miejscu w Polsce" – dodał poseł.

Lider podkarpackich struktur PO poseł Zdzisław Gawlik zaznaczył, że intencją jego ugrupowania jest uruchomienie biur parlamentarzystów PO "w każdym powiecie, każdym mieście powiatowym". "By było to miejsce, gdzie mogliby się spotkać wszyscy, którym drogie są reguły gospodarki rynkowej, gdzie droga jest przyszłość naszej ojczyzny" – powiedział Gawlik.

W piątek Budka uczestniczył także w spotkaniu klubu obywatelskiego w Przemyślu. Natomiast w sobotę odwiedzi Krosno.

Pod koniec maja zarząd PO rozwiązał struktury partii na Podkarpaciu; komisarzem tamtejszej PO został b. wiceminister skarbu, obecnie poseł PO Zdzisław Gawlik.

Podkarpacie jest regionem, w którym Platforma zanotowała najgorszy wynik w wyborach parlamentarnych przed dwoma laty (ok. 13 proc. przy 24 proc. w kraju), zaś w samorządzie wojewódzkim od 2013 r. rządzi Prawo i Sprawiedliwość.