Takie dni jak dzisiaj przechodzą do historii - powiedziała premier Beata Szydło, odnosząc się wpłynięcie do gazoportu im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu pierwszego statku z ładunkiem LNG z USA.

"Takie dni jak dzisiaj przechodzą do historii, bo ten pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie w przyszłości odnotowywany w podręcznikach historii" - powiedziała premier.

"Ten dzień jest takim symbolicznym dniem, który pokazuje, że Polska rzeczywiście realizuje idee bezpiecznego kraju" - dodała.

Podkreślała, że taka inwestycja jak gazoport w Świnoujściu "łączy w sobie dwa priorytety polskiego rządu - bezpieczeństwo i rozwój".

"Dzisiaj Polska może mówić, że jest państwem bezpiecznym i suwerennym, również dlatego, że mamy tak wspaniałe inwestycje" - przekonywała.

"Droga, którą wybrał polski rząd, jest nie tylko drogą w dobrym kierunku, ale przede wszystkim jesteśmy skuteczni" - dodała.

Szydło pogratulowała wszystkim, "którzy przyczynili się do tego, aby dzisiaj można było ten dzień świętować". Z kolei partnerów z USA zachęcała do "dalszej i bardziej efektywnej współpracy". (PAP)