Brytyjska policja aresztowała w środę rano mężczyznę w ramach śledztwa w sprawie sobotniego ataku terrorystycznego w Londynie, w którym śmierć poniosło siedem osób, a około 50 zostało rannych. Zatrzymany ma 30 lat; jego tożsamości nie ujawniono.

"Śledczy badający atak terrorystyczny na London Bridge przeprowadzili we wczesnych godzinach rannych w środę rewizję w mieszkaniu we wschodniej części Londynu" - poinformowała policja w komunikacie.

"30-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem zlecenia, przygotowania lub nakłaniania do (przeprowadzenia) aktu terroru" - dodała policja.

W związku z zamachem w Londynie irlandzka policja aresztowała we wtorek w hrabstwie Wexford w południowo-wschodniej Irlandii 30-letniego mężczyznę, którego tożsamości również nie ujawniono.

Mężczyzna, którego irlandzka policja aresztowała wcześniej, został już zwolniony z aresztu bez postawionych zarzutów.

W sobotę wieczorem trzej terroryści wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge w centrum Londynu, a następnie zaatakowali nożami londyńczyków w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy trzej sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.