Wielka Brytania: Brat zamachowca z Manchesteru zwolniony bez zarzutów

areszt, więzień, aresztowanie
areszt, więzień, aresztowanieShutterStock
6 czerwca 2017

Brytyjska policja poinformowała w poniedziałek późnym wieczorem o zwolnieniu z aresztu 23-letniego mężczyzny zatrzymanego w związku z zamachem terrorystycznym w Manchesterze, w którym zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Według mediów to brat zamachowca.

Wieczorem 22 maja zamachowiec Salman Abedi, Brytyjczyk libańskiego pochodzenia, zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. Wśród ofiar śmiertelnych było dwoje Polaków.

Według źródeł brytyjskich mediów, w tym telewizji BBC i Sky News, zwolniony w niedzielę mężczyzna to Ismail Abedi, brat zamachowca. Policja nie potwierdziła jego tożsamości.

Jak podkreśliła policja w Manchesterze, łącznie w toku śledztwa zatrzymano 18 osób, z czego osiem zostało zwolnionych bez dalszych zarzutów. Dziesięć pozostaje w areszcie. 

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.