Lotto – loteria organizowana przez Totalizator Sportowy. Istnieje w Polsce od 1957. Najwyższa wygrana miała miejsce 16 marca 2017 roku, kiedy mieszkaniec miejscowości Skrzyszów w województwie małopolskim wygrał 36 726 210,20 zł – metodą na chybił trafił.
Większość internautów, na pytanie: co byś zrobił, gdybyś wygrał milion złotych w totolotka, odpowiedziała, że kupiłaby: nowy samochód, dom z ogródkiem. Pojawiały się też pomysły ulokowania pieniędzy na lokatach bankowych.
Co ja bym zrobiła? Mam nieskończenie wiele pomysłów, większość skupia się na sporcie. Moim pierwszym pomysłem byłoby wybudowanie nowej hali sportowej w Olsztynie, z profesjonalnymi kortami do badmintona. Część pieniędzy przekazałabym na mój rozwój sportowy. Wynajęłabym własnych fizjoterapeutów oraz jednego Scouta, który byłby odpowiedzialny za ocenę moich umiejętności i determinacji. Moim kolejnym planem byłoby zorganizowanie wycieczki do Malezji i Chin, na którą zabrałabym najbliższe mi osoby. Zwiedzenie tych azjatyckich krajów jest moim jeszcze nie spełnionym marzeniem. Udałoby mi się je wtedy zrealizować. Po zwiedzeniu Kuala Lampuru i Pekinu, wrócilibyśmy do Polski i rozpoczęlibyśmy treningi na nowej hali sportowej. Nie obeszłoby się bez kupienia nowego stroju sportowego i całego ekwipunku potrzebnego profesjonalnemu badmintoniście.