Nie da się wbić klina między Jarosława Kaczyńskiego a Antoniego Macierewicza - uważa sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Piotr Naimski.

We wtorek w TV Republika Naimski komentował w ten sposób doniesienia kojarzonych z opozycją mediów, według których istnieje spór między prezesem PiS a ministrem obrony narodowej.

"To jest tak, że jak nie można zwyciężyć przeciwnika w całości, to należy go podzielić. W Prawie i Sprawiedliwości jest kilka osób, które się znają i współdziałają ze sobą od 45 lat albo więcej i jeżeli komuś się wydaje, że można wbić klin pomiędzy tych ludzi, to się po prostu głęboko myli" - powiedział.

Naimski zwracał uwagę, że zarówno Antoni Macierewicz, jak i Jarosław Kaczyński, a także on, działali razem jeszcze w latach 70. w KSS "KOR". "Jest jeszcze parę osób w PiS, takich, które przeszły przez te wszystkie lata, współpracując i rozumiejąc, że głównym celem jest niepodległość Polski, i tak pozostaje" - mówił. "Jeżeli komuś roi się, że może tutaj podzielić nas, lepiej niech się zajmie czymś innym" - dodał Piotr Naimski.