Sekcja zwłok ma pomóc w ustaleniu tożsamości i przyczyny zgonu kobiety, której ciało znaleziono w rzece Pilica w pow. białobrzeskim (Mazowieckie) - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Małgorzata Chrabąszcz.

Ciało zauważyli w niedzielę wędkarze. Zwłoki wyłowili z wody strażacy.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz, śledczy prowadzące działania zmierzające do identyfikacji ciała i ustalenia przyczyn zgonu. W poniedziałek ma być wykonana sekcja zwłok. Zdaniem Chrabąszcz nie wiadomo jednak, czy na podstawie jej wyników będzie można z całą pewnością stwierdzić tożsamość znalezionej kobiety. Prawdopodobnie będzie też konieczne przeprowadzenie badań DNA.

Rzeczniczka potwierdziła, że śledczy biorą pod uwagę, że jest to ciało zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach w grudniu ub. roku 53-letniej mieszkanki Radomia. Kobieta była poszukiwana przez rodzinę, znajomych, policję i wynajętego przez bliskich znanego detektywa. W styczniu policja prowadziła poszukiwania ciała kobiety także w Pilicy, zostały one wstrzymane ze względu na warunki pogodowe. (PAP)