Klub Prawa i Sprawiedliwości postanowił na następnym posiedzeniu zająć się sprawą ustawy o ochronie środowiska, to trzeba przeanalizować - powiedział w czwartek minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

"Są jakieś kontrowersje. Są głosy za, są głosy przeciw. Tutaj klub postanowił na następnym posiedzeniu zająć się tą sprawą. To trzeba przeanalizować" - mówił minister w TVP Info.

"To nie jest tak, że tam była samowola - tam były ograniczenia, które też należało stosować" - powiedział Jurgiel. "Oceny dokonamy. Ja nie znam, jak to wygląda w skali kraju. Myślę, że Ministerstwo Środowiska dokona jakiegoś monitoringu" - dodał szef resortu rolnictwa.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Nowe przepisy wzbudziły społeczne protesty. W poniedziałek szef PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii poinformował, że przepisy te będą zmienione. (PAP)