Paweł W. usłyszał zarzut udziału w zabójstwie niepełnosprawnego ruchowo 19-latka ze Świnoujścia; sąd zdecydował o jego aresztowaniu – poinformowała w poniedziałek szczecińska prokuratura.

"W ramach realizacji Europejskiego Nakazu Aresztowania mężczyzna został zatrzymany w Holandii i przekazany stronie polskiej" – powiedział PAP w poniedziałek Maciej Jóźwiak z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie mężczyzna usłyszał zarzut udziału w zabójstwie. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie i sąd przychylił się do tego wniosku – dodał Jóźwiak.

Prokuratura nie udziela więcej informacji, ponieważ planuje kolejne istotne dla tej sprawy czynności – powiedział Jóźwiak.

Paweł W. był poszukiwany listem gończym w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego ruchowo 19-letniego Piotra Wawrzynowicza, który zginął 29 grudnia 2016 r. W związku ze sprawą policja zatrzymała wcześniej 3 osoby, którym przedstawiono zarzuty związane z zabójstwem chłopaka.

W styczniu w Świnoujściu odbył się pogrzeb nastolatka. Po uroczystościach pogrzebowych ulicami miasta przeszedł biały marsz przeciwko przemocy.