Sąd Rejonowy w Chrzanowie umorzył w środę warunkowo na dwa lata próby postępowanie wobec prezesa Kraków Airport Radosława Włoszka, oskarżonego o naruszenie zasad bezpieczeństwa i spowodowanie wypadku samochodowego, w którym ucierpiały dwie osoby.

Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania złożyła prokuratura. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Sprawa dotyczy wypadku drogowego z 22 października zeszłego roku na drodze wojewódzkiej w Brodłach (gm. Alwernia). Kierujący służbowym samochodem Radosław Włoszek, chcąc uniknąć uderzenia w tył samochodu jadącego przed nim, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym.

W samochodzie, który zjechał do rowu, podróżowała rodzina z trójką dzieci. W wyniku zderzenia dziewczynka i ojciec doznali obrażeń trwających powyżej siedmiu dni.

Obecny w środę w sądzie Radosław Włoszek wyrażał ubolewanie z powodu wypadku. Jego obrońca wskazywał, że klient poczuwał się do udzielenia pomocy poszkodowanej rodzinie i przekazał jej zadośćuczynienie finansowe. Zgodę na warunkowe umorzenie wyrazili pokrzywdzeni. W środę nie stawili się do sądu.

Umarzając warunkowo postępowanie sąd podkreślił w ustnym uzasadnieniu wyroku, że oskarżony nie był dotąd karany, cieszył się nieposzlakowaną opinią, podjął też kroki w celu zadośćuczynienia pokrzywdzonym - dlatego spełnił wymogi dla warunkowego umorzenia. Obciążył oskarżonego kosztami postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny.