Serbia zamierza sprowadzić myśliwce z Rosji

15 grudnia 2016

W celu wzmocnienia swych przetrzebionych sił powietrznych Serbia zamierza w 2017 roku sprowadzić samoloty myśliwskie z Rosji - poinformował w czwartek serbski premier Aleksandar Vuczić.

Jak oświadczył dziennikarzom w Belgradzie, z Rosji przekazanych zostanie w formie darowizny sześć myśliwców MiG-29 nadających się do eksploatacji jeszcze przez około dwa lata, przy czym Serbia zapłaci za ich remont. Pełny koszt tej transakcji zostanie ogłoszony jeszcze przed wyjazdem Vuczicia do Moskwy, gdzie ma on w przyszłym tygodniu rozmawiać z rosyjskim premierem Dmitrijem Miedwiediewem.

"Planujemy sprowadzić tutaj MiG-i w marcu i potem wydłużyć ich resurs eksploatacyjny do 14 lat" - powiedział Vuczić.

Prowadzone w latach 90. wojny ogołociły serbskie lotnictwo wojskowe ze sprzętu. Wszystkie jego starsze myśliwce MiG-21 zostały wycofane ze służby, a trzem posiadanym obecnie samolotom MiG-29 kończą się resursy. (PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.