Właściciel musi się przyłączyć do sieci kanalizacyjnej

woda kanalizacja
woda kanalizacjaShutterstock
11 czerwca 2024

Gdy masz możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej, to nie możesz mieć zbiornika na ścieki. Grozi kara grzywny od sądu - nawet 10 tys. zł dla osoby fizycznej. Czy jeśli działka ma możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej, to nie można mieć szamba? Czy gmina może wymusić podłączenie do sieci? Odpowiadamy w tekście.

Problematyka związana z przyłączeniem do sieci kanalizacyjnej została uregulowana w przepisach ustawy z 13.9.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 399). 

Pozostało 95% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GazetaPrawna.pl / Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png