Wizytatorzy nie wystawią ocen szkole

10 kwietnia 2015

Pracownicy kuratoriów przestaną oceniać szkoły i inne placówki oświatowe według ustalonej skali. Skupią się wyłącznie na formie opisowej. Szczegółowy sposób przeprowadzania wizytacji został określony w projekcie rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie nadzoru pedagogicznego. Dokument trafił właśnie do konsultacji społecznych.

Resort postanowił zrezygnować z określania poziomu spełniania wymagań przez placówkę oświatową w trakcie tzw. ewaluacji zewnętrznej. Pracownicy kuratoriów wizytujący szkoły nie będą więc im wystawiać not: niska, podstawowa, średnia, wysoka, bardzo wysoka, do których przyporządkowano symbole literowe E, D, C, B, A. W ocenie resortu ocena w skali nie służyła bowiem poprawie pracy szkół i ich rozwojowi.

Pozostało 76% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png