Pracownicy kuratoriów przestaną oceniać szkoły i inne placówki oświatowe według ustalonej skali. Skupią się wyłącznie na formie opisowej. Szczegółowy sposób przeprowadzania wizytacji został określony w projekcie rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie nadzoru pedagogicznego. Dokument trafił właśnie do konsultacji społecznych.
Resort postanowił zrezygnować z określania poziomu spełniania wymagań przez placówkę oświatową w trakcie tzw. ewaluacji zewnętrznej. Pracownicy kuratoriów wizytujący szkoły nie będą więc im wystawiać not: niska, podstawowa, średnia, wysoka, bardzo wysoka, do których przyporządkowano symbole literowe E, D, C, B, A. W ocenie resortu ocena w skali nie służyła bowiem poprawie pracy szkół i ich rozwojowi.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.