Komentarz GP: Więcej bezpieczeństwa

Łukasz Kuligowski
Łukasz KuligowskiDGP
27 czerwca 2008

Lepiej uzbrojony strażnik miejski dostanie prawo zatrzymywania młodocianych dilerów narkotyków. Nie będzie już musiał wzywać Policji. Sam zaprowadzi podejrzanego na komisariat, Policja zaś zajmie się ściganiem poważnych przestępców.

Jest jednak jedno niebezpieczeństwo - strażnicy mogą zbyt intensywnie wczuć się w rolę stróżów prawa i zapomnieć o innych swoich zadaniach. Już dziś, ograniczając się do zatrzymywania kierowców, nie widzą, że za ich plecami ktoś niszczy mienie publiczne. Rząd chce, by strażnikom przybyło zadań, natomiast ubyło Policji. Tak więc wszystko zbilansuje się na zero. Obywatel nie poczuje się bezpieczniej, a przestępca nie zacznie się bardziej bać.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png