Zostały trzy dni na złożenie oświadczeń majątkowych

Samorządowcy do końca kwietnia muszą złożyć oświadczenia majątkowe. Starosta, jeśli nie wywiąże się z obowiązku, straci stanowisko, radny prawo do diety, a burmistrz wynagrodzenie.

Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast oraz ich zastępcy, jak również radni wszystkich szczebli samorządu mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych co roku do 30 kwietnia, według stanu na 31 grudnia roku poprzedniego. Takie same obowiązki ustawa nakłada m.in. na sekretarzy, skarbników, kierowników jednostek organizacyjnych gmin, powiatów i województwa. Jeżeli się spóźnią, grożą im sankcje - od utraty diety aż po utratę stanowiska. Oświadczenie majątkowe według stanu na 31 grudnia 2007 r. należy złożyć w dwóch egzemplarzach wraz z kopią zeznania (PIT) o wysokości dochodu w roku 2007.

Błędy samorządowców

- Samorządowcy zapominają o dołączeniu PIT-u do oświadczenia. Zdarza się, że piszą jedynie o swoich dochodach i zapominają o dochodach małżonków - mówi Jadwiga Szeremowicz, starszy inspektor w Wydziale Nadzoru i Kontroli Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pozostało 79% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png