Autopromocja

Ułatwienia dla przedsiębiorców, którzy chcą robić interesy z państwem

Biznesmen, aby dostać certyfikat dostępu do informacji niejawnych, musi podać ABW wiele szczegółowych informacji o sobie
Biznesmen, aby dostać certyfikat dostępu do informacji niejawnych, musi podać ABW wiele szczegółowych informacji o sobie Fot. Grzegorz Kozakiewicz/Newsweek ForumDGP
28 lipca 2010

Aby starać się o kontrakty z instytucją rządową, firma musi mieć certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Wydaje je ABW, a jej decyzje do tej pory były niepodważalne. Teraz ma się to zmienić: jeśli Agencja odmówi, firma będzie się mogła odwołać.

Tryb odwoławczy od decyzji szefów służb specjalnych to novum w polskim prawie. Od każdej decyzji o odmowie przyznania certyfikatu bezpieczeństwa będzie przysługiwało odwołanie się do premiera, a potem kolejnych instancji sądu administracyjnego.

Dziś coraz trudniej starać się o kontrakty z jakąkolwiek instytucją rządową, jeśli firma nie ma dostępu do informacji niejawnych. – Zajmuję się wdrożeniami systemów informatycznych i widzę, że coraz więcej rzeczy jest obejmowanych tajemnicą. Już nawet aplikacje zamawiane przez resort środowiska – mówi nam przedsiębiorca z branży informatycznej, który stara się o certyfikat bezpieczeństwa.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.