Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta zapewnia, że w nowym roku rozpocznie prace zespół, który opracuje zasady wyboru sędziów oraz funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział powstanie takiej grupy w orędziu wygłoszonym na początku grudnia.
Gość radiowej Trójki podkreślił, że dokładny termin powstania tego zespołu nie jest jeszcze znany. "Żeby rozmawiać merytorycznie, żeby rozmawiać o przyszłości, ta temperatura (dyskusji) musi być wyraźnie obniżona" - mówił.
Andrzej Dera podkreślił, że trzeba wypracować mechanizmy, które w przyszłości zabezpieczą Trybunał Konstytucyjny i jego stabilne działanie. Dodał, że dzisiejsze zmiany w ustawie o TK są autonomicznymi działaniami parlamentu, w które prezydent nie chce wkraczać.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu