Autopromocja

Komisja Europejska zagadza się na skanery na lotniskach

7 stycznia 2010

Bruksela nie będzie sprzeciwiała się prześwietlaniu pasażerów na europejskich lotniskach przez urządzenia pokazujące nawet najbardziej intymne części ciała.

Taki werdykt usłyszą dziś – na spotkaniu organizowanym przez Komisję Europejskiej w belgijskiej stolicy – szefowie służb państw UE odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podróżnych. – Komisja jest przekonana, że prześwietlanie pasażerów jest skutecznym sposobem zapobiegania zamachom – powiedziała wczoraj rzeczniczka KE Barbara Helfferich. – Dziś żadne przepisy europejskie nie zabraniają wprowadzenia takich procedur – dodała.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zastrzeżenia wobec obowiązku prześwietlania wszystkich pasażerów zgłaszały zarówno organizacje pozarządowe, jak i Parlament Europejski. Ich zdaniem taki system może okazać się niebezpieczny dla ochrony praw obywateli, w szczególności dzieci. Nowy sprzęt, wykorzystujący mikrofale, pokazuje bowiem nagi wizerunek prześwietlanego.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.