Zgoda UOKiK na koncentrację na rynku ropy naftowej i gazu ziemnego

16 października 2012

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki Eni Energy Russia oraz Rosneft JV Projects trzech wspólnych przedsiębiorców.

Eni Energy Russia jest spółką dominującą Grupy Eni, która działa w sektorze paliw płynnych i gazowych. Rosneft JV Projects należy do Grupy Rosneft, która prowadzi m.in. poszukiwania, produkcję i sprzedaż ropy naftowej oraz gazu ziemnego.

Zobacz: UOKiK: Przedsiębiorcy słabo oceniają swoją wiedzę dotyczącą pomocy publicznej

W wyniku koncentracji zostaną utworzone trzy spółki kontrolowane wspólnie przez Eni Energy Russia oraz Rosneft JV Projects, które zajmą się badaniami sejsmicznymi, poszukiwaniami i wydobyciem ropy naftowej oraz gazu ziemnego pod dnem Morza Barentsa i Morza Czarnego.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

PS/źródło:UOKiK

Zobacz także:

Zgoda UOKiK na koncentrację na rynku nieruchomości

UOKiK: Torpol i Astaldi mogą wspólnie modernizować linię kolejową

Źródło: Prawnik.pl
Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381542mega.png

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.