Samorządy przestaną zajmować się wnioskami o 500 plus

500 PLUS
<p>Trzecia kluczowa zmiana zakłada wypłatę 500+ jedynie na rachunek bankowy.</p>ShutterStock
1 września 2021

Od 1 stycznia 2022 r. ZUS zacznie stopniowo przejmować od gmin obsługę świadczeń wychowawczych. Najpierw w przypadku osób, które będą ubiegać się o 500+ po urodzeniu dziecka, a później także tych już otrzymujących to wsparcie, które będą składać wnioski na nowy okres świadczeniowy.

Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 2047 ze zm.), którym wczoraj zajmował się rząd. Przewiduje on trzy istotne modyfikacje w dotychczas obowiązujących zasadach w realizacji programu 500+.

Pozostało 90% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png