Samorządy przestaną zajmować się wnioskami o 500 plusOd 1 stycznia 2022 r. ZUS zacznie stopniowo przejmować od gmin obsługę świadczeń wychowawczych. Najpierw w przypadku osób, które będą ubiegać się o 500+ po urodzeniu dziecka, a później także tych już otrzymujących to wsparcie, które będą składać wnioski na nowy okres świadczeniowy.Michalina Topolewska•01 września 2021