Gminy i powiaty będą mogły uruchamiać kluby „Senior+”. Mają być one przeznaczone dla osób o większym stopniu samodzielności, które nie wymagają rehabilitacji czy terapii zajęciowej.
Taką zmianę przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów, która ma znowelizować zasady realizacji programu wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015– –2020. W jego ramach samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie na założenie oraz pokrycie bieżących kosztów utrzymania placówek dziennego pobytu dla osób powyżej 60. roku życia. Przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmiany zaczynają się od nazwy programu, tak aby była ona zbliżona do innych obecnie prowadzonych przez rząd. Dlatego będzie nazywał się „Senior+”.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.