Roczny urlop macierzyński: krzywda matek pierwszego kwartału

19 grudnia 2012

Tylko Polki, które urodzą dziecko po 17 marca 2013 r., będą miało prawo do rocznego urlopu macierzyńskiego. Kobiety uważają, że to dyskryminacja - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Matki I kwartału", które poczuły się pozbawione prawa wyboru, czy mogą być z dzieckiem dłużej, czy szybciej wrócić do pracy napisały petycję do ministra pracy. Przekonują, by nie dzielić rodzących w 2013 r. na dwie kategorie. Jak wskazują, inne regulacje dot. całych roczników dzieci bez względu na miesiąc narodzin.

Czy ministerstwo posłucha protestujące? "Projekt jest na etapie konsultacji społecznych. Potrwają do końca grudnia" - mówi rzecznik resortu Janusz Sejmej.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png