Pracodawca może zabrać dodatek za pracę w szkodliwych warunkach

Maria Kacprzak-Rawa z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie
Maria Kacprzak-Rawa z Okręgowego Inspektoratu Pracy w WarszawieDGP / Wojtek Gorski
26 lipca 2013

Od kilkunastu lat pracuję w tej samej firmie – opowiada pan Wiktor z Warszawy. – Zarabiam coraz gorzej: kiedyś mieliśmy duże premie, trzynastki, teraz zostały tylko gołe pensje. Tydzień temu wezwano wszystkich pracowników pojedynczo do kadr i kazano podpisać oświadczenia, że dobrowolnie rezygnujemy z dodatku za pracę w szkodliwych warunkach.

 Podpisałem, bo nie chcę w tych trudnych czasach stracić pracy, ale przecież warunki zatrudnienia od lat mam takie same, nic się nie zmieniło, więc dlaczego przestały być szkodliwe? Dodatek wynosił 300 zł. To jest dla mnie naprawdę znacząca kwota – skarży się pan Wiktor.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png