Niższe wynagrodzenia dla chorych mundurowych

12 września 2013

Posłowie popierają obniżkę chorobowego funkcjonariuszy i żołnierzy. W czasie zwolnienia lekarskiego otrzymają oni 80 proc. swojego uposażenia. Chyba że udowodnią związek choroby ze służbą.

Wczoraj sejmowa komisja do spraw służb specjalnych pozytywnie oceniała rządowy projekt ustawy o zmianie ustaw o Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biurze Ochrony Rządu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (druk nr 1497). Jeśli wejdzie on w życie, to mundurowi w czasie choroby będą otrzymywać 20 proc. niższe uposażenie niż obecnie. Przeciwko planowanym zmianom był tylko poseł Marek Opioła (PiS).

Podczas pierwszego posiedzenia komisji pod koniec lipca ani wniosek o pozytywne zaopiniowanie zmian, ani o negatywną opinię nie uzyskały poparcia większości.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png