Policjanci wciąż mają prawo do zwiększenia wysokości emerytury, jeśli uda się im dodatkowo uzyskać grupę inwalidzką. Dzięki temu ich świadczenie może być wyższe nawet o 15 proc.
Dzisiaj Senat będzie głosować nad przyjęciem ustawy z 21 lutego 2014 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą. Funkcjonariusze stracą prawo do odszkodowania, jeśli ulegną wypadkowi w drodze na służbę lub z niej wracając. Natomiast dostaną pełne uposażenie, jeśli po takim wypadku będą na zwolnieniu lekarskim. Rząd reklamuje nowe przepisy jako bardziej sprawiedliwe, bowiem zdejmują z szefów komend odpowiedzialność na przykład za złamanie nogi policjanta udającego się na posterunek.
Testowane na armii
– To obiektywny system przyznawania odszkodowania, niemający związku z zajmowanym stanowiskiem, bowiem jego wysokość będzie zależeć od szkody. Z powodzeniem działa to w wojsku – wyjaśnia Piotr Stachańczyk, wiceminister spraw wewnętrznych.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.