Do końca reformy służb mundurowych daleka droga

20 marca 2014

Policjanci wciąż mają prawo do zwiększenia wysokości emerytury, jeśli uda się im dodatkowo uzyskać grupę inwalidzką. Dzięki temu ich świadczenie może być wyższe nawet o 15 proc.

Dzisiaj Senat będzie głosować nad przyjęciem ustawy z 21 lutego 2014 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą. Funkcjonariusze stracą prawo do odszkodowania, jeśli ulegną wypadkowi w drodze na służbę lub z niej wracając. Natomiast dostaną pełne uposażenie, jeśli po takim wypadku będą na zwolnieniu lekarskim. Rząd reklamuje nowe przepisy jako bardziej sprawiedliwe, bowiem zdejmują z szefów komend odpowiedzialność na przykład za złamanie nogi policjanta udającego się na posterunek.

Testowane na armii

– To obiektywny system przyznawania odszkodowania, niemający związku z zajmowanym stanowiskiem, bowiem jego wysokość będzie zależeć od szkody. Z powodzeniem działa to w wojsku – wyjaśnia Piotr Stachańczyk, wiceminister spraw wewnętrznych.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png