Prezesi spółek komunalnych zajmujących się oczyszczaniem lub komunikacją miejską zarabiają przeważnie dużo więcej od swoich szefów. Włodarze gmin chcieliby im dorównać.
Samorządowcy oburzają się, że prezesi podległych im spółek zarabiają dwu-, a nawet trzykrotnie więcej. Ich wynagrodzenia są ograniczone przepisami, które nie pozwalają im także na coroczną podwyżkę. W bardziej komfortowej sytuacji są osoby zarządzające spółkami komunalnymi. Co ciekawe, tylko do części z nich w sprawie wynagrodzenia stosuje się ustawę kominową, wyłączone są z niej spółki utworzone w związku z organizacją Euro 2012. W efekcie zarobki prezesów mogą sięgać 30 tys. zł miesięcznie.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.