Do 18 września 2015 r. ponad 2,2 tys. urzędników administracji rządowej będzie uczestniczyło w szkoleniu „Jak skutecznie się komunikować? – Urząd bliżej Obywatela”. Tego domaga się premier Ewa Kopacz, która w exposé zapowiedziała, że administracja ma być bardziej przyjazna dla petentów. Do szkolenia mają przystąpić osoby z 2 tys. urzędów, czyli średnio jedna na instytucję. Uznano też, że takiego szkolenia nie będą potrzebować pracownicy ministerstw, urzędów centralnych i wojewódzkich, a także kancelaria premiera.
Ta poinformowała, że całe przedsięwzięcie dotyczyć ma obszaru skutecznej i profesjonalnej komunikacji z klientem zewnętrznym oraz standardów jego obsługi. Szkolenia mają zostać przeprowadzone w formie dwudniowych sesji szkoleniowych, w 16 miastach wojewódzkich, w grupach liczących nie więcej niż 20 osób. Przewidziany budżet na realizację szkolenia wynosił 833 tys. zł. Ostatecznie wyłoniono firmę, która zrobi to za 435 tys. zł.
W ocenie ekspertów to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.