Nurek, którego dyplom stracił ważność, będzie mógł go odnowić po odbyciu specjalnych szkoleń. Tak wynika z nowelizacji z 22 września 2015 r. rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju w sprawie szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych (Dz.U. poz. 1535). Dzisiaj wchodzi w życie.
Zaproponowane w niej regulacje wynikają z ustawy deregulacyjnej, która znowelizowała ustawę z 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1389). Daje ona możliwość odnawiania nurkom dyplomów, które utraciły ważność. Przy czym rozporządzenie przewiduje dwa tryby dla tej procedury: jeden dla osób, których dokumenty utraciły swoją ważność, ale jednocześnie posiadają one co najmniej 250-godzinną praktykę w zakresie wykonywania prac podwodnych uzyskaną w ciągu 5 lat od dnia wydania dyplomu, adrugi dla niespełniających tych wymagań.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.