Funkcjonariuszom tych dwóch formacji, którzy podjęli nową pracę po upływie roku od zwolnienia ze służby, nie zalicza się do okresu zatrudnienia czasu pracy w mundurówce.
Takie przepisy, zdaniem rzecznika praw obywatelskich, naruszają zasadę równości wobec prawa. Zgłaszają się do niego funkcjonariusze zwolnieni ze służby w Policji z prośbą o pomoc. Przy zawieraniu umowy o pracę do okresu zatrudnienia nie jest im bowiem zaliczany okres służby w tej formacji, jeżeli podjęli pracę po upływie roku od zwolnienia z Policji. Problem ten dotyczy także funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Jest to o tyle ważne, że od tego zależą uprawnienia pracownicze.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.