Staż pracy w spółce, która nie powstała w wyniku podziału prywatyzowanej macierzystej firmy, nie może być zaliczony do okresu uprawniającego do akcji. Tak orzekł Sąd Najwyższy.
Sąd Najwyższy odmówił podjęcia uchwały w odpowiedzi na pytanie prawne sądu okręgowego. Wątpliwości sędziów dotyczyły tego, czy okres zatrudnienia pracowników w spółce wydzielonej z firmy powstałej w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego podlega wliczeniu do stażu, od którego zależy liczba należnych im akcji przedsiębiorstwa. Jako podstawę prawną problemu wskazano art. 36 w związku z art. 38 b ustawy z 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 216).
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.