Od 1 czerwca zasiłek dla bezrobotnych przyznany po 31 grudnia 2009 r. wzrośnie do kwoty 823,60 zł dla osób pobierających go w okresie pierwszych trzech miesięcy.
W kolejnych (gdy osoba posiada prawa do zasiłku) będzie on wypłacany w wysokości 646,70 zł. Z kolei dla bezrobotnych, którzy świadczenie uzyskali do 31 grudnia 2009 r., zasiłek wzrośnie do 660,60 zł. Nowe kwoty to wynik dokonanej corocznej waloryzacji świadczeń z tytułu bezrobocia. Minister pracy ogłosił je w drodze obwieszczenia z 7 maja 2013 r. w sprawie wysokości zasiłku dla bezrobotnych, zamieszczonego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” 17 maja 2013 r. na podstawie komunikatu prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (M.P. poz. 391).
Każdego roku zasiłek dla bezrobotnych podlega waloryzacji od 1 czerwca o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Nie dokonuje się jej, gdy wspomniany współczynnik nie zmienił się lub uległ zmniejszeniu.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.