Pracę nad doktoratem będzie można zacząć już na studiach

Absolwenci studiów licencjackich lub inżynierskich będą mogli zrobić doktorat bez uzyskania tytułu magistra.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) wczoraj ustanowiło program Diamentowy Grant. Jego celem jest skrócenie ścieżki kariery naukowej dla najlepszych studentów. Dzięki niemu o dwa lata skrócony zostanie okres ubiegania się o stopień doktora. Oprócz osób z tytułem licencjata lub magistra będą mogli się starać o niego studenci po trzecim roku pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich.

Taką możliwość wprowadziła reforma szkolnictwa wyższego, która obowiązuje od 1 października 2011 r.

Pozostało 75% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png