Firmy będą mieć problem z opłacaniem składek na emerytury pomostowe

2 listopada 2009

ZUS nie rozpoczął jeszcze prac nad powołaniem do życia Funduszu Emerytur Pomostowych, bo resort pracy nie przygotował odpowiedniego rozporządzenia.

Od nowego roku przedsiębiorcy mają opłacać dodatkowe składki za pracowników wykonujących prace uprawniające ich do emerytur pomostowych. Powinny one trafiać do Funduszu Emerytur Pomostowych (FEP). Ich wysokość wyniesie 1,5 proc. tzw. podstawy wymiaru (najczęściej pensji brutto). Po raz pierwszy przedsiębiorcy mają je zapłacić w lutym 2010 r., za styczeń. Mogą jednak mieć z tym problem.

– Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do tej pory nie przygotowało rozporządzenia umożliwiającego utworzenie FEP – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy ZUS.

Pozostało 81% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png