Lekarz będzie się krócej uczyć zawodu

Lekarz
LekarzST
22 września 2009

Rząd chce zreformować system kształcenia młodych lekarzy, bo zaczyna ich brakować. Dzięki skróceniu czasu nauki ma się zwiększyć liczba specjalistów i poprawić dostępność do nich. Samorząd lekarski nie zgadza się na likwidację stażu podyplomowego.

Dzisiaj rząd zajmie się projektem założeń do zmiany ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, który ma zrewolucjonizować system ich kształcenia. Reforma, do której przygotowania rozpoczną się już w przyszłym roku, potrwa aż do 2017 roku.

Likwidacja stażu podyplomowego, zmiany w programach nauczania, ale także rezygnacja z podziału na specjalizacje podstawową i szczegółową, będą kosztować budżet państwa łącznie prawie 700 mln zł. Ministerstwo Zdrowia, autor zmian, przewiduje, że uprości się system nauczania młodych lekarzy, a także skróci czas, w którym stają się pełnowartościowymi specjalistami.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png