Samorządy dostaną 62 mln zł na placówki „Senior+”

senior
Biorąc pod uwagę wyniki tegorocznego konkursu, na koniec 2019 r. liczba domów i klubów „Senior+” wzrośnie z 500 do 743 (będzie w nich 18,5 tys. miejsc). Co istotne, chociaż program jest prowadzony od 2015 r., to dopiero od ubiegłego roku zdecydowanie zwiększyło się zainteresowanie nim wśród samorządów. To efekt m.in. wprowadzenia możliwości zakładania nie tylko domów, ale też klubów oraz zwiększenia puli pieniędzy na jego realizację. ShutterStock
13 lutego 2019

W tym roku powstanie prawie 250 Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”, które będą dysponować 5,6 tys. miejsc dla osób starszych.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) rozstrzygnęło właśnie tegoroczną edycję konkursu w programie „Senior+”. W jego ramach samorządy: gminne, powiatowe oraz wojewódzkie mogą ubiegać się o budżetową dotację na zakładanie placówek dziennego pobytu dla osób starszych, a także na częściowe pokrycie kosztów ich utrzymania w kolejnych latach. I tak w przypadku Dziennego Domu „Senior+” może to być do 300 tys. zł, natomiast na Klub „Senior+” samorząd może otrzymać kwotę o połowę niższą. Z kolei dotacja na jedno miejsce w działającej już placówce wynosi odpowiednio 300 zł lub 200 zł miesięcznie.

Pozostało 65% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png