W tym roku powstanie prawie 250 Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”, które będą dysponować 5,6 tys. miejsc dla osób starszych.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) rozstrzygnęło właśnie tegoroczną edycję konkursu w programie „Senior+”. W jego ramach samorządy: gminne, powiatowe oraz wojewódzkie mogą ubiegać się o budżetową dotację na zakładanie placówek dziennego pobytu dla osób starszych, a także na częściowe pokrycie kosztów ich utrzymania w kolejnych latach. I tak w przypadku Dziennego Domu „Senior+” może to być do 300 tys. zł, natomiast na Klub „Senior+” samorząd może otrzymać kwotę o połowę niższą. Z kolei dotacja na jedno miejsce w działającej już placówce wynosi odpowiednio 300 zł lub 200 zł miesięcznie.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.