Autopromocja

Przy przewłaszczeniu rzeczy nie ma amortyzacji

4 sierpnia 2010

Zawarcie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie powoduje brak prawa do dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez wierzyciela od przewłaszczonej rzeczy.

Izba Skarbowa w Warszawie wyjaśniła, kiedy można dokonywać amortyzacji przy przewłaszczeniu rzeczy. W analizowanej sprawie spółka zamierza rozpocząć działalność w zakresie udzielania pożyczek w formie gotówkowej swoim klientom. W celu zabezpieczenia spłaty spółka planuje zawrzeć z pożyczkobiorcą (dłużnikiem) umowę przewłaszczenia rzeczy ruchomych bądź nieruchomych będących własnością dłużnika. Własność przewłaszczonych rzeczy zostanie przeniesiona przez dłużnika na spółkę.

Według stołecznej izby zawarcie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie powoduje brak prawa do dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez wierzyciela od przewłaszczonej rzeczy.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.